petak, 6. listopada 2017.

KAD DOMOLJUBLJE TRANSCENDENTIRA U DVIJE BALKANSKE NULE

nedjelja, 22. siječnja 2017.

NEMA JEFTINE CIJENE - POSTOJI SAMO JEFTINI RAD

JEFTINE CIJENE

NOVA SHOPPING MEKA HRVATA I SLOVENACA Cijele obitelji prelaze granicu, vikendima je sve prepuno, dobrodošle su sve valute: 'Ovo je novi Ponte Rosso'

    AUTOR:  
    • Jutarnji.hr
  •   OBJAVLJENO:  
  • 22.01.2017. u 14:28


Google


Kolone automobila i autobusa vikendom i praznicima stižu u Bihać, Veliku Kladušu i Cazin, uglavnom s hrvatskim i slovenskim registracijama, javlja Al Jazeera Balkans.
U kolonama su sve češći i autobusi, puni do zadnjeg mjesta, a cilj su - gradske tržnice i shopping. Slovenci i Hrvati prelaze granicu u potrazi za jeftinijim gorivom, namirnicama i brojnom drugom robom.
Ulice Kladuše, Bihaća i Cazina prepune su vikendima, a organizacija je na visokom nivou. Parking je vrlo tražen i nerijetko se plaća euro, a prolazi svaka valuta - kune, euri, konvertibilne marke.
Obitelj iz Korenice kaže kako na rezervoaru goriva napunjenom u BiH mogu uštedjeti i do 20 eura. Niža cijena goriva ruši sve barijere, a kupci koji tragaju za uštedom ne mare za niže standarde kvalitete benzina.
Gradi se sve više trgovačkih centara. Samo u Bihaću, u neposrednoj blizini granice s Hrvatskom ih je desetak, a sličan je broj i u druge dvije općine.
U Gradskoj upravi Bihaća sve više razmišljaju da ovu situaciju pokušaju iskoristiti za razvoj turizma. Čine se napori da grad što ljepše izgleda. Proradili su i semafori, u svemu pomažu i građani.
- Zašto ovo ne iskoristiti i od Bihaća, Velike Kladuše i Cazina ne napraviti nekadašnji Trst u Italiji i čuveni Ponte Rosso, kažu u Gradskoj upravi Bihaća.
Proteklih božićnih i novogodišnjih praznika gužve su bile nezapamćene. Dolazili su brojni turoperatori iz Slovenije i Hrvatske, a najavljuju i nove i češće ture, piše Al Jazeera.
Zadovoljni su svi - i gosti i domaćini. Jedni zbog jeftine kupovine, drugi zbog toga što barem vikendom i praznicima putevi vode u Bosansku krajinu i u Bosnu i Hercegovinu.
**********************************************
·
Cijena robe je svugdje u svijetu odraz njene prosječne vrijednosti. Ona jedino varira zakonom ponude i potražnje. Poznato je na čemu se suvremeni kapitalizam debelo žiri, a to je podvalama nekvalitetne robe.
Drugo i najvažnije : proizvođač robe nije zakinut u trgovinama, već isključivo na svom radnom mjesto u obliku tek jednog dijela plaće sa svoj rad.Poslodavcu ostaje onaj debeli dio zvan Višak Vrijednosti.

Nema komentara:

Objavi komentar